Seznamky

2. března 2013 v 22:37 | Tee |  Vyplavené nápady
Často se dívám na teletext, hlavně když nemám po ruce magazín - kde je program - nebo možná vím kde je, ale jsem líná pro něj chodit. Nebo na něm kontroluju počasí, a tam se do počasí obvykle strefí. Když se dívám na teletext na Nově, mají tam spousty reklam - na nějaké kuchařky, teleshopping, horoskopy,...pak tam mají special kategorii seznamky.


Sem tam se tam kouknu, ale žádosti bývají často dosti podobné (ale můžete tam najít i zvláštní výjimky). Mají tam ty úděsný kategorie "On hledá ji" "Ona hledá jeho" "Ona hledá ji" a "On hledá jeho", jenom je smutný, že ne vždycky se všichni se všema najdou.

Chlapi bývají povětšinou čtyřicetiletí, z Libereckého či Středočeského kraje, metr osmdesát, rozvedení, nekuřáci, kterým nevadí kuřačky, "zklamaní láskou" (nevím jestli ta chudinka Láska zklamala je, nebo oni ji) a sportovní typy. Hledali dóst často milou/hodnou/sympatickou/normální/nekuřačku/baculku/atd.apod. Jo, to jsem ještě zapomněla. Ještě hledají někoho na vážný vztah. Ještě jsem neviděla žádný inzerát, žádající o lehké vzrušující povyražení, přestože TO podle mnoha statistik okolo 40-50 hledá a potřebuje...s uvozovkama. Viděla jsem tam jeden inzerát sestávájící z jedné věty: "Hledám ženu přiměřeného věku." Vypadá to, že tady někdo nehledá nic konkrétního. (Viděla jsem tam ještě jeden docela zajímavý případ: "Jsem muž středního věku, a rád bych ženu vietnamské národnosti" Hmm, interesting)

Baby byly většinou padesátileté, rozvedené, se dvěma dětmi, co tam občas měly cosi jako:"Není rozumné zůstávat sám..." Úáá, to zní tak chapadloidně!
Ty hledaly muže urostlého/milého/(akce)schopného/staršího/"kamaráda na dopisování"/cosi cosi, rozhodně méně zajímavé než u chlapů. Pak to "ona hledá ji" a "on hledá jeho." Tak těm vážně věřím, že hledají. Hledají, kde to jde. Jejich žádosti byly zjemnělé, asi jako:"Není důležítý vzhled, ale povaha." U gayů byli i nějací, co tam vyloženě psali, jaký mají rádi sex...asi delší praxe.

Tohle byly víceménně ty normální seznamky, a můžou docela nevinně vykukovat i z novin, ale je tu ještě jinej level, s tím už se setkal snad každý. Doslovná citace:"Přitahují mě muži v nejlepších letech (myslíš sedmnáctky? ti jsou přímo nabušení testosteronem), ráda se nechávám rozmazlovat. Já 19/164, milá modrooká blondýnka. Ivetka...a ty?" - nevím proč, ale to Ivetka mi připadá trochu přiteplený.
Ještě lepší: "Budeš můj první? Hledám prince, krásného a něžného. Splníš mi sen? Čeká na tebe blonďatá nesmělá ZUZANKA." (hmm, ne. Za těch 50 Kč/min mi nestojíš)

Nevím proč mě to tak pobavilo, ono je to spíš svým způsobem smutný. Samí zklamaní z lásky. Lidi, co si tam dali inzerát to buď dělají jen tak ze srandy, nebo jsou fakticky zoufalí (nebo se dostali do nezávidihodné finanční situace a tímhle si tak trochu vypomáhají). Seznamky mi vždycky připadaly trochu zvláštní. Vztahy přes internet, nebo na dálku nikdy moc nefungovaly a brzy se rozpadaly, a nikdy to prostě není ono. Nevidíte, jak rychle ten člověk na druhé straně reaguje, jaký má výraz, jaká má normálně gesta. Sice se můžete vidět přes webcameru, ale je to takové rozpačité a neosobní...a taky častěji dochází k trapným tichám. Proto se s daným člověkem chcete setkat co nejdřív, ale už o něm máte tolik očekávání, tolik kladných předpokladů, že se velmi lehko zklamete, a to ani nemluvím o všelijakých pedofilech a zoofilech a dalších filech. Dost často totiž platí, že člověk líp a zajímavěji píše, než mluví, protože u psaní máte víc času si to promyslet. Ale to už není přirozený.

Jednou jsem vlezla na internetovou seznamku. Dřív jsem hrozně chtěla vědět, jak to tam vypadá, jak to funguje a tak. Založila jsem si jednoho krásného dne jen tak ze srandy účet, jako hodně lidí tam, a psala jsem na profily docela dosti lidem. Povětšinou to byl nehoráznej mainstream, někteří ani neodpovídali. Někteří byli docela zajímaví, ale pak je to asi přestalo bavit. Nevím proč, ale chodila jsem tam víc jak měsíc. S jedním si píšu doteď - možná že to právě čte, ale tak co - je to můj otakuidní vrstelník, asi o půl roku mladší. Nerozumím si s ním míň, než u některých jiných, ale stejně...je to zvláštní ale fajn. S jedním dalším si už nepíšu, ale byl pro mě moc významný. Velmi jsem si s ním rozumněla, byl moc milý (až moc milý) a vtipný, a díky němu jsem si uvědomila, že se mi líbí poněkud starší.
Já si vždycky víc rozumněla s dospělými než s pubescenty, tak nevívm, proč mě o napadlo až teď. Jistě, vždycky se našel nějaký třídní "idol," ze kterého se posléze vyklubal "idiot," ale ti starší se mi vždycky líbíli o trochu víc. Teď si matně vzpomínám, jak se mi někdy v sedmi-osmi líbil jeden doktor v nemocnici, když jsem tam ležela kvůli borelióze. Hmm, ale je to furt lepší zjištění, než kdybych si třeba uvědomila, že jsem lesbička, nebo tak něco.
Už na seznamku v životě nepolezu, ale i tak to bylo...poučné a užitečné.

Uff, to bylo dlouhý. Jdu si zase přečíst nějakou povídku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tramvajka Tramvajka | Web | 3. března 2013 v 15:13 | Reagovat

Mě třeba vždycky zajímalo, kde se berou anglicky mluvící kamarádi...myslím přes internet, chat a takhle.

2 Tee Tee | Web | 3. března 2013 v 15:26 | Reagovat

[1]: Hodně lidí se zná takhle přes internet z her, takových těch MMORPG. Jsou vždycky takový multikulturní. Taky bych chtěla vědět, jak se seznamuje přes chat o.O

3 Můzra Můzra | Web | 3. března 2013 v 19:54 | Reagovat

Na mě jsou teletexty moc šíleně barevný.

Seznamky jsou docela smutný. Asi bych nikdy nechtěla být ten, kdo tam je a myslí to vážně.

Zajímalo by mě, co sis napsala do profilu ty.

Náhodou, taková nějaká různá zjištění bývají zajímavá. :-D

Hodně kvalitní článek.

4 Můzra Můzra | Web | 3. března 2013 v 20:04 | Reagovat

Jo a ještě k jedničce,
[1]: Někteří lidi takhle hledají anglicky mluvící nebo jinak mluvící lidi na dopisování si na Omegle. Což je stránka, kde tě náhodně spojí s někým třeba z druhýho konce světa a povídejte si. Ono to zní takhle docela zajímavě, ale je tam i hodně nadrženců. Ty poznáš obyčejně podle toho, že na tebe hned vybalí "asl?" (age/sex/location). (Někde se uvádí, že lidé ptající se po asl mají většinou asl - awful sexual life, hihi.)
No, vlezla jsem tam jednou a stačilo mi.

Pak jsem viděla ještě jiné různé stránky nebo doporučované odkazy na ně, ale ty mi nějak neuvízly v paměti.

5 Tee Tee | Web | 4. března 2013 v 18:01 | Reagovat

[3]: Nic moc zajímavýho jsem si tam fakt nenapsala, takže to by tě asi moc neuspokojilo :D
A děkuju. A jezush, Omegle -_-, to je fakt jenom na zabíjení času...

6 balast balast | 14. března 2013 v 16:40 | Reagovat

0 != O, prosím.

7 Můzra Můzra | Web | 14. března 2013 v 20:39 | Reagovat

[6]: True.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama