Počasí

13. ledna 2013 v 15:47 | Tee |  Jen tak
Tak teď budu vykrádat sama sebe. Tochlé jsem napsala do školního časopisu, jehož název určitě vymýšlel někdo z vedení, a ten název zde nebudu zveřejňovat, jelikož by se vám něco neblahého mohlo stát... prostě jeden další příšernej název (vážně jsem to slovo napsala třikrát?).Když jsem byla malá, asi sedmiletá, chtěla jsem být rosničkou. Tím myslím tu mladou slečnu, zřejmě začínající modelku s úsměvem tak umělým, až se mi z toho teď, v současnosti, ježí mé neexistující chlupy na zádech. Dobře, záleží na kterém programu se právě díváte, ale to je všeobecný stereotyp. Vůbec svou mladší já nechápu. Kdybych se s ní potkala, asi bych šla po pětivteřinovém "rozhovoru" na metalový koncert, zotavit se z toho šoku - a to metal neposlouchám. Přeháním, jako vždy.
Pravda je ale taková, že se ráda dívám na předpovědi počasí. Hlavně porovnávat předpověď v televizi a na internetu. Všude je to trochu jinak. Nejlépe se na to dívá na teletextu ČT, kde je to za 1) napsané a nejsou tam sluníčka, mráčky a spol. (proč tam nikdy není duha?) a za 2) můžete si to přečíst kolikrát chcete, atd.
Hodně lidí se na předpovědi počasí vůbec nedívá. Hlavně my, adolescenti. Oni si vstanou, podívají se z okna, a z toho určí, jak bude celý den. Když vychází slunce, bude slunečno, když je zataženo, bude zataženo celý den. No, moc často se to nestává, hlavně teď v zimě.
Vidím červánky, určitě bude hezky, a ono bude samozřejmě pršet. Tohle jsou zákony schválnosti, na které se občas nachytá každý. Počasí je velice škodolibé a neváhá využít každé situace, aby nás nachytalo. Ale čas od času je to i užitečné.
Všichni přeci známe ty klišoidní románky, kdy hlavní hrdinka nechala deštník doma, a náhle začne lít jako z konve, ještě za doprovodu hromu a blesku a zrovna v tu chvíli kolem "náhodou" projde jeden superokouzlující Pan Dokonalý a galantně jí poskytne místo pod svým deštníkem. Ale něco na tom asi bude - ještě jsem nezažila chlapa, který by vedle sebe nechtěl hezkou slečnu v nouzi.
No, počasí v zimě se těžko odhaduje. Třeba v tu dobu, kdy píšu tenhle článek přes noc sněžilo a ve dne svítilo to chladné zimní slunce. Den předtím svítilo taky, a rozpustilo sníh, který se tam nashromáždil další den předtím. Musím říct, že bylo moc pěkné šlapat po Svoboďáku, kdy sněžilo tak hustě, že to vzdali s odklízením sněhu, a tak se z něj stal bílý povrch hermelínu o velké ploše. Takže moje pseudopředpověď počasí tentokrát nebude, a nechci vás zatěžovat těmi obecnými větami, které neřeknou prakticky nic, jako třeba: dnes bude 15 až -10 stupňů Celsia, jasno až zataženo atd. A ještě něco.
Užijte si sníh.
Vaše Pseudorosnička
(nemohla jsem přijít na žádnou inteligentnější přezdívku, když jsem to psala skoro v noci v den uzávěrky)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama