Proč hledat smysl v něčem, co smysl dávat nemá...

8. prosince 2012 v 12:21 | Tee |  TT
Ach, jak já mám ráda pitvání se ve slovech. Hledat v nich jiný smysl (nějak moc se opakuju), jiný význam, jiné VŠECHNO. A dneska...dneska si se sadistickou rozkoší vypitvám slovo nesmysl, měcheche...

Takže nejdříve si ho rozpůlíme na 2 všeobecně známé složeniny: ne- a -smysl. To, jak každý ví, znamená, že něco, co by mělo být smysluplné, smysl nedává. Smysl je i docela hezké slovo, takové...takové...dobře, zas tak moc se mi nelíbí. Možná kvůli tomu jedinému kontextu: něco nedává smysl.
Počkat, je tu ještě jeden smysl (né, už fakticky nechci znovu psát slovo smysl, nesmysl, antismysl,...ono to tak brnká na nervy). "Používej své smysly...tak čucháš něco?"
Ale stejně se mi víc líbí slovo smyslnost - což zní trochu jako smilstvo, ale to je vedlejší. Ále, tady máme další význam slova NEsmyslný! Ale asi by to bylo docela vtipné, kdybyste někomu řekli, že je nesmyslný - v tomhle významu, když myslíte, že je velice nepřitažlivý. ("Ty jsi tak strašně nesmyslný..." "...Cože?!")

Můžeme to rozdělit i na nes- a -mysl. "Nes mysl pořádně! Ať ti někde neupadne a nezdeformuje!" Ale může to být i ztratka: "Nesmíš myslet!" "Nesoustředěná mysl" nebo taky: "Nesleduj (toho) myslivce!"Asi by se toho dalo vymyslet víc, ale jsem líná.

A nakonec k významu toho slova. Nesmysl. Jako výkřik se používal před hodně dlouhou dobou. V současnosti se ve větší většině používá "Blbost, kravina, krávovina, pí*ovina" že? Ale...jé, píovina. Jestli je to nadávka odvozená od čísla pí, tak to asi taková pí*ovina nebude xD
No, jde se dál. Ale jako výkřik se to používalo asi nejčastěji, vzpomenete si ještě na nějaký účel? Já tohle slovo v mluvené řeči nikdy v životě nepoužila, takže už radši nic psát nebudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anštajn Anštajn | E-mail | Web | 8. prosince 2012 v 13:24 | Reagovat

S tím číslem pí jsi mě pobavila.

2 Můzra Můzra | Web | 24. ledna 2013 v 20:27 | Reagovat

Nesleduj (toho) myslivce!
Nesmyvatelná slina.
Ne, smyslové slovo.
Nesmyš.
Hraní se slovy je super.

Nesmyslnost lidskou si musím zařadit mezi takové ty hezké urážky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama