Jak se máš?

4. prosince 2012 v 15:56 | Tee |  Kolemjdoucí nálady
Taková normální otázka, na kterou skoro nikdo nemůže odpovědět přímo. Když se zeptáte někoho, kdo vám není až tak blízký, řekne vždycky: "Fajn," "Jde to," "Dobře" nebo "V rámci možností...", a to opravdu poznáte, jak se ten člověk vlastně cítí...
Nikdo vám na otázku Jak se máš? nikdy neodpoví zcela upřímně. Tak mám takový dojem, že lidi chtějí dělat dojem, že jsou úplně v pohodě, nic je netrápí a všechno jim jde. Asi nemají rádi, když ostatní vidí jejich slabé stránky, nebo tak něco (všimněte si, já píšu, jako bych nebyla sama člověk).
U blízkého člověka je tahle otázka krapet nevhodná, protože když je mu fajn, tak si s vámi povídá a stěžuje si, takže víte jak se má, a když tomu člověku není fajn, tak na vás vychrlí salvu svých pocitů a problémů, takže zase nevhodná příležitost na takovouhle neviňoučkou otázku.
Pokud se zeptáte někoho vám neblízkého, a on vám odpoví že špatně, a pak se ho zeptáte proč, stejně vám odpoví buď: "ale nic..." nebo "...", nebo to vysvětlí nějak nedostatečně. A pokud se VÁS někdo zeptá, co je špatně, taky mu neodpovíte přímo...stejně by na to ten člověk neuměl zareagovat, že?
Moje teorie je tedy taková, že se přímo očekává abyste řekli, že je vám fajn (jde to, ujde to, přejede to...), řekněme, že se nikdo nechce šťourat v cizích věcech...kromě mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tramvajka Tramvajka | Web | 29. ledna 2013 v 15:29 | Reagovat

Prej, že když se tě zeptá někdo neblízký, tak ho nemáš zatěžovat problémy. To jsem někde četla. Ono to nebude tím, že by ten dotyčný chtěl skrýt své slabé stránky, ale když je ti mizerně a zeptá se tě někdo neblízký jak se máš, tak spíš nemáš chuť mu o tom sáhodlouze povídat, třeba proto, že si chceš něco urovnat v hlavě, ne?

2 tee-without-tea tee-without-tea | Web | 1. února 2013 v 11:26 | Reagovat

[1]: Jo...to taky. Záleží na okolnostech, náladě dotyčného a rozsahu jeho problému, nebo špatné nálady. A taky záleží na tom, kdo se tě ptá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama