Láska jako...lunapark

10. listopadu 2012 v 12:18 | Tee |  Vyplavené nápady
O lásce vždycky všichni přemýšlíme. Někdy víc, někdy míň,ale přemýšlíme. Teďka nedávno mi moje BFF začala překotně povídat o jejím...no...jejích milostných životech, a jak jsem ji poslouchala, říkala jsem si, že to fakt můžu přirovnat k lunaparku.
Jednak tam máte horskou dráhu, a to všichni ví, že je to jednou nahoře, jednou dole (nebo taky na začátku stoupáte pořád nahoru, a pak to jde jenom do řítě). Ale jsou tam i jiné atrakce. Budu předkládat jednotlivé možnosti. Takže...Jsou prázdniny, a právě otevřeli nový lunapark. Strašně moc se tam těšíte, protože jdete do lunaparku podruhé za život, a na ten první máte ty nejlepší vzpomínky (co se stalo s tím prvním nechám na vaší fantazii). A máte na to navíc celý, celičký den, takže se těšíte ještě víc - no jo, návrat do dětských, bezstarostných časů. Tak tedy jdete...

Vstupní brána vás tak okouzlí, že málem zapomenete na placení u pokladny, ale ani to vám nepokazilo kouzlo vstupní brány.
A jste uvnitř.
Jsou tu atrakce, které vás chytnou a nechcete se jich pustit, ale jsou tu i takové, které bytostně nesnášíte, ale nějak to překousnete - například takové nechutně růžovoučké vozíčky, které jedou do jakýchsi pochybných ''dveří do ráje,'' nebo mima, který vás neustále napodobuje a utahuje si z vás, atd.
Celý den si tam ale užíváte, dokonce i se zaměstnanci lunaparku...jenže pak vám zavolá naštvaná mamka, kde se to ksakru flákáte, že byste už dávno měli být na večeři. Tak zasmušile odejdete a říkáte si, že tam za rok určitě přijdete znova.

Rok uplynul. Jste o rok starší, dospělejší, moudřejší, a bůhvíco ještě, ale vaše dětská radost z lunaparku nevyprchala, a opravdu tam znovu přijdete.

A tady je první možnost.

Ta brána je pořád víceménně okouzlující, ale ten vnitřek už zas tolik ne. Čím to jen může být...
Zaměstnanci jsou pořád stejně usměvaví a milí a říkají ty stejné věci dokolečka dokola, a nějací z nich si vás ani nepamatují, atrakce jsou pořád stejné...ani z té horské dráhy už ani nezvracíte. Ty atrakce, které jste nesnášeli jsou asi ještě kýčovitější než kdy předtím, zboží prodávají snad taky pořád stejné, děti jsou uřvanější...po nějakých dvou hodinách se už šíleně nudíte a už jen odpočítáváte, kdy vás mamka zavolá k večeři. Pochopitelně se tam už nikdy víc nevrátíte, protože víte, co bude rok následující. A ten druhý rok vás tou nudou a tou zarputilou tvrdohlavostí neměnit se tak otrávil, že jste víceménně zapomněli na ten úžasný rok předtím.

Pak je tu druhá možnost.

Jste velice zvědaví, jaké to bude tento rok. Možná ještě lepší než minulý rok...a opravdu! Ta vstupní brána je snad ještě úžasnější, protože nějaký chytrý člověk ji zrekonstruoval a zvýraznil ty vybledlé barvy, co byly rok minulý, a přidal tam další zajímavé a pěkné motivy. Vstoupíte tam, a máte se čemu divit. Jsou tam zbrusu nové, adrenalinové atrakce, které hned vyzkoušíte, a máte radost. Samozřejmě tam byli i nějací noví zaměstnanci, kteří asi byli v oboru noví, tak se s nimi dalo taky dost dobře pokecat, jako se studenty (nad 18 let). U těch atrakcí, co byly i minulý rok (většina) taky rádi zajdete a někteří si na vás i vzpomenou, takže i stará dobrá klasika je letos fajnová. Odcházíte z lunaparku usměví a unavení, a doufáte, že bude otevřený i příští rok, kdy si přizvete i kamarády.

Je tu i třetí možnost, a to, že lunapark, ve vaší přítomnosti, zničí tornádo a vám po něm zbyde jen hezká vzpomínka a asi i zlomené srdce.

Těch možností je hodně, to víte všichni, a tohle je jenom zlomek toho, jak to může pokračovat, nebo skončit. Jenom mi ten lunapark připadal jako dobrá názorná ukázka :D

...je vám divné, že v té první možnosti jsem byla tak negativní, a v té druhé tak pozitivní? Je to totiž jedna nechutně povrchní věc, která lidem hodně ztěžuje život.
I po roce...první dojem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama